Hakkımızda


Y|K Hukuk Bürosu- Law Office- Cabinet Juridique
Müvekkillerinin ihtiyaçlarına etkili ve yaratıcı çözümler üreterek menfaatlerini korumakta ve taleplerini yerine getirmektedir.

Y|K Hukuk Bürosu, Av. Ahu Uslu Yılmaz ve Av. Başar Kaya’nın kurucu ortak olarak 2013 yılında kurmuş oldukları, kurumsal kimliğe sahip bir Hukuk Bürosu’dur.

Av. Ahu Uslu Yılmaz ve Av. Başar Kaya, uzun yıllar, Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarının çatısı altında yönetici avukat olarak ve sektör lideri şirketlerin hukuk bölümlerinde hukuk direktörü ve hukuk müdürü olarak görev almışlardır.

Av. Ahu Uslu Yılmaz ve Av. Başar Kaya, uzun yıllar boyunca edindikleri hukuki bilgi ve uzmanlıklarını 2013 yılında kurmuş oldukları Y|K Hukuk Bürosu ile daha geniş bir müvekkil kitlesine aktarmak ve mesleğinde uzman genç hukukçular yetiştirmek hedefi ile bir araya gelmişlerdir.

Y|K Hukuk Bürosu, başta perakende sektörü olmak üzere otomotiv, sigorta, enerji, inşaat ve benzeri alanlarda faaliyet göstermekte olan ticaret şirketleri, özel ve kamu kurum ve kuruluşları ve gerçek kişiler dahil olmak üzere çeşitli müvekkilleri temsil etmektedir. Y|K Hukuk Bürosu’nun müvekkilleri arasında Türkiye’de lider konumda bulunan yerli, yabancı, çok uluslu şirketler, şirket toplulukları ile dünyanın önde gelen işletmeleri yer almaktadır.

Oluşturdukları kurumsal kimlik bünyesinde İngiltere, Fransa ve İtalya başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki hukuk büroları ile stratejik iş ortaklıkları bulunmaktadır. Bu işbirliği aracılığıyla, müvekkillerine uluslararası alanda hukuki çözüm üretebilecek hukuk bilgi ve erişim ağını oluşturmuşlardır.

Y|K Hukuk Bürosu, müvekkillerine Türkçe, İngilizce ve Fransızca olmak üzere uluslararası düzeyde hukuki hizmet sunabilmektedir.

Y|K Hukuk Bürosu, Türkiye’de mukim müvekkillerinin yurtdışı genişleme ve açılım stratejilerinde hukuki alt yapıyı oluşturmakta ve hukuki risk analizlerini yapmaktadır.

Y|K Hukuk Bürosu, müvekkillerine her türlü konuda hukuki danışmanlık hizmetleri veren ve uyuşmazlıkların çözümünde hizmet sunan bir hukuk bürosudur. Y|K Hukuk Bürosu, müvekkillerine en kaliteli şekilde hukuki hizmetler sunarak ve müvekkillerinin ihtiyaçlarına etkili ve yaratıcı çözümler sağlayarak müvekkillerinin menfaatlerini korumakta ve taleplerini yerine getirmektedir. Bu hedeflere ulaşmaktaki temel yöntemleri, uyuşmazlık ortaya çıktıktan sonra değil; uyuşmazlık ortaya çıkmadan önce, önleyici hukuk hizmetleri sunarak adil ve etkin hukuki çözümler üretmektir.

Y|K Hukuk Bürosu, sözleşmeler hukuku, yabancı yatırım ortaklıkları ve şirketler hukuku, fikri mülkiyet hukuku, borçlar hukuku, ticaret hukuku, bankacılık ve finans hukuku, sigortacılık hukuku, sermaye piyasaları, birleşme ve devralmalar, özelleştirmeler, rekabet hukuku, idare ve vergi hukuku, vergi yapılandırmaları, bilgi teknolojileri, telekomünikasyon, haberleşme ve iletişim hukuku, inşaat hukuku, iş hukuku, gayrimenkul ve inşaat hukuku, sağlık hukuku dâhil olmak üzere geniş bir yelpazede hukuki hizmetler sunmaktadır.

Y|K Hukuk Bürosu, bünyesinde görev alan avukatlar, yukarıda anılan alanlarda yurtiçinde ve/veya uluslararası alanda uzun bir süredir müvekkillerine Türkiye’nin önde gelen hukuk büroları ve şirketleri bünyesinde danışmanlık hizmeti vermiş olup, özellikle perakende sektörü ile ilgili yasal mevzuat, ticaret ve borçlar hukuku mevzuatına ilişkin konularda, birleşme ve devralmalar, ortaklık sözleşmeleri, yabancı yatırımlar, inşaat yatırımları ve özelleştirme alanlarında önemli uzmanlık seviyesi ve tecrübeye sahiptir.